Ten pohled pod kapotu vašeho automobilu nebyl zrovna nejpříjemnější. Rozhryzaná izolace a hadičky od chladicího systému svědčí o návštěvě nevítaného hosta. Kuně se váš vůz zalíbil natolik, že se rozhodla v něm strávit více svého času. Přitom dle vašeho názoru jí to ve volné přírodě sluší daleko lépe. Co teď? Čeká vás neplánovaná návštěva autoservisu a drahá oprava, se kterou jste ve svém finančním rozpočtu nepočítali.
Jak předejít řádění kuny ve vašem vozu?
Abyste zamezili kuně v její oblíbené činnosti, když se jí naskytne blízkost automobilového vybavení, musíte jí nastražit to, čeho se bojí. Většinou se toto lesní zvíře obává setkání s lidmi nebo psy. Mezi levné možnosti, jak se zbavit kuny, patří nastražit jí lidské vlasy nebo psí chlupy. Je to ekologická varianta, která je dostupná téměř každému. Čas od času potřebujeme upravit přerostlý účes a není problém o odstřižené vlasy v kadeřnictví požádat. Když váš psí miláček líná, pořádně ho vyčesejte a chlupy schovejte pro kunu. Té se to sice líbit nebude, ale vy budete spokojeni, protože si pro příště rozmyslí návštěvu vašeho automobilu.
Antifer – netoxický přípravek na boj s kunou
Další možností, jak bojovat s kunou, je využít nabídky obchodní sítě a zakoupit některý z průmyslově vyráběných pachových ohradníků. Výborné výsledky vykazuje Antifer, kdy při jeho použití kuna auto raději sama a dobrovolně opustí. Vzhledem k tomu, že je kuna v České republice chráněná a nesmí se lovit, je metoda použití Antiferu vhodná a doporučovaná. Jedná se o ekologickou a netoxickou látku, která obsahuje směs nízkých mastných kyselin. Ta vydává pach, jenž kunu odpuzuje. Stačí výrobek nastříkat na nasákavý materiál – například kus hadru – a položit do místa, kde předpokládáte, že se kuna bude vyskytovat. Nikdy nepoužívejte Antifer přímo na motor nebo vybavení vozidla.